
De Zuilense Tennisclub, al 100 jaar de leukste!
Op 15 mei 2025 vierden we onze 100ste verjaardagsdag met een gezellige 100 jaar toss en op 5 juli hadden we onze feestelijke julileumdag waar we een Koninklijke Erepenning ontvingen! Omdat we er geen genoeg van konden krijgen, volgde het weekend erop de speciale editie van het Zuilen Dubbel Vakantie toernooi, waar een dubbel feestje werd gevierd.
Een mooi verslag van U in de Wijk over het ontstaan van onze tennisclub, opgenomen op de jubileumdag 5 juli 2025. De Zuilense Tennisclub: 100 jaar een plek voor sport en liefde.

ZTC is één van de oudste tennisclubs van Nederland! Opgericht door enkele notabelen en sindsdien altijd een sportieve, informele club zonder pretenties. Veel gezinnen in Zuilen zijn van ouder op kind lid (of lid geweest) van onze mooie club, verscholen in het groen. En ook andere Utrechters weten ons tegenwoordig goed te vinden!
👉 Bekijk onze historie-pagina voor de prachtige verhalen, jubileum-edities en video’s van weleer.
Laatste nieuws
- Dubbel genieten op het uitbundige Zuilen Dubbel Vakantietoernooi!
100 jaar ZTC en het 10-jarig Zuilen Dubbel Vakantietoernooi was een bijzonder fijn feestje op 11 & 12 juli 2025, fantastisch georganiseerd door de Zuilen Dubbel Vakantietoernooi commissie! Met … Verder lezen - Een Koninklijke Erepenning voor onze ZTC!
Wat hebben we een fantastische jubileumdag achter de rug! Dit was mogelijk dankzij een geweldig team van vrijwilligers, onder de professionele en bevlogen leiding van Esther Rietman, die ook … Verder lezen
Al een eeuw de leukste, maar vanaf nu ook de best geklede!
Speciale ZTC tenniskleding met het nieuwe ZTC logo, voor jou en je team. In het mooie ZTC-blauw van het hippe merk Indian Maharadja.
👉 Bestel via deze link en 5% van de opbrengst gaat naar de club!

Het was een fantastische gouden jubileumdag! 💛
Waarbij we ook een Koninklijke Erepenning mochten ontvangen, heel bijzonder!
Een kort verslag en dankwoord van de voorzitter vind je in dit bericht.
Foto’s van de 5 juli jubileumdag vind je in deze dropbox – let op, je hoeft hier niet voor in te loggen of een account aan te maken, je kunt de foto’s bekijken in je browser. Overigens zijn ze nog niet goed genaamd allemaal. Dat volgt.
De speech van de voorzitter:
De speech van de Utrechtse loco-burgemeester en wethouder Rachel Streefland:
Leuk om te weten en ingezonden
Hoog spel
Koos Janssen is een van de vier die tot het eerste team behoorde die voor Utrechtse begrippen heel hoog speelden. Is jarenlang clubkampioen geweest. Heb het over jaren 1965 tot 1972 ongeveer. Koos was op de receptie!
De dochter van de oprichter van ZTC
Sylvia Schrijvers- van der Wilt (81jaar) dochter van Jaap C. van der Wilt – de oprichter van ZTC – heeft via mail contact gezocht.
‘ Enige tijd geleden zat ik met mijn kleinzoon te praten over vroeger. Ik vertelde hem dat mijn vader, zijn overgrootvader, ooit een tennisclub had opgericht. Op zijn vraag of die club nog bestond moest ik het antwoord schuldig blijven. Maar natuurlijk is daar het internet goed voor en omdat ik naam nog wel wist hadden we het snel gevonden. Wat leuk dat uw Club dit voorjaar 100 jaar bestaat. Op uw site zag ik ook dat er ter ere van het 60 jarig bestaan een soort boekje/tijdschrift is gemaakt. Daarin las ik natuurlijk over mijn vader de grondlegger van Z.T.C. Leuk dat te lezen.
Voorts heb ik met groot plezier het ingezonden stuk van Jan Ruijgrok (mijn vroegere overbuurjongen op de Muinck Keizerlaan) gelezen.’
Sylvia was aanwezig op de receptie!
Cadeau: Zilveren Wisselbeker terug bij ZTC
Het leuke kleine clubje, toen nog 3 banen en 1 baan die te klein was voor wedstrijden omdat de uitloop te kort was, goed verborgen tussen de Straatweg en voetbalveld. Ik gaf er tennisles, maar was ook lid. Mijn finalewedstrijden clubkampioenschappen, altijd tegen Milada van Rijn. Na 3 jaar achter elkaar gewonnen te hebben, heb ik de zilveren wisselbeker gehouden. Dat scheen volgens ZTC niet zo te horen, maar officieel is dat de regel, dat je dan de wisselbeker mag houden. Dus mijn cadeau aan 100-jarig ZTC is dat ik de wisselbeker terug kom brengen. Helaas kan ik niet overdag in verband met clubkampioenschappen golf op mijn club, dus ik hoop in de avond langs te komen en vele bekenden te zien.
Monique Heij – aanwezig op het Bal Masqué met zilveren wisselbeker
Herinnering aan ZTC van Hans Smit: De witte oase in Demka-land
Het verhaal staat op onze site op de historie-pagina, ‘ het schrijven begin vanzelf ’ zo schrijft hij, zie hieronder een mooi stukje. Hans is aanwezig.
‘ Tennis is mooi, sierlijk, behendig, fysiek en tactisch. Maar dat is vliegvissen ook. De ZTC uit mijn jeugd was méér dan een aantrekkelijk spelletje. Ik voelde me thuis bij die vreemde biotoop in die vreemde omgeving. Onder het zwarte gruis van de bonkende Werkspoor-ovens en naast het donderende gejuich als Elinkwijk scoorde, klonk het bedeesde klappen voor de tegenstander, het ploppen van de ballen, het gedempte gesprek langs de baan. Elitair? Welzeker; tennis was duur in die jaren. Maar de ZTC was (en is, hoop ik) een betoverende witte kolchoz waar mannen, vrouwen, jong en oud samen en solidair werkten aan iets meer dan het spel of de punten: clubgevoel. ‘
Ingezonden door oud voorzitter Jan Ruijgrok
1925 – 2025 HONDERD JAAR ZTC Herinneringen aan een tijdsgeest. Ook te vinden op onze historie-pagina. Jan heeft ook een spech gegeven.
Uitgelicht:
” Wat maakt dan nog het onderscheid tussen de ene tennisvereniging en de andere?
Dat is volgens mij “the smell of the place”. Iedereen herkent dat gevoel dat als je een winkel binnenstapt, of bij mensen op bezoek gaat, of in ons geval op een tennisbaan komt, je je meestal direct thuis voelt. Hoe komt dat? Ligt het aan de mensen, ligt het aan de omgeving? Wat is bepalend voor die “geur”? Dat is moeilijk te bepalen, maar de Zuilense Tennisclub heeft die eigen geur wel degelijk bewaard. Het doet me deugd dat de ZTC tot op de dag van vandaag die eigen identiteit heeft weten te bewaren. En dat is niet alleen mijn beeld, dat hoor je van bijna iedereen die er vroeger kwam en dat geldt kennelijk nog steeds. “
Draag bij aan de jubileumdag ✉️
Sponsors bedankt!
Al 100 jaar zijn we financieel onafhankelijk en dat is mede te danken aan alle sponsoren die ons een warm hart toe dragen. Bedankt allemaal!
Wil jij de club ook sponsoren? Kijk wat we te bieden hebben
Of doe een donatie via de Tafel van 50 voor de jubileumdag
Contact en blijf op de hoogte
Heb je vragen over ons lustrum, wil je historische foto’s of filmpjes delen of iets anders? Mail ons!
100jaar@zuilensetennisclub.nl
Volg ZTC op Facebook of Instagram
Do 15 mei 100 jaar avondtoss, om 24.00 uur waren we officieel 100! Leden en niet leden kwamen langs in retro tenniskleding en deden mee aan een rondje speciale toss. Hier lees je meer over deze geslaagde verjaardagstoss

Oorspronkelijke uitnodiging 5 juli
Onze fijne club sinds 16 mei 1925 is 100 en dat vieren we graag met jou op zaterdag 5 juli!
We nodigen jou als lid, oud-lid, relatie, goede buur of vriend van ZTC graag uit langs te komen op 5 juli!
Het jubileumprogramma op 5 juli heeft voor ieder wat wils:
- Van 11:00 -13:00 uur: Sportieve ochtend voor de jeugd
Met een spelletjes parcours en meer voor jeugdleden, buurtkinderen, dochters en zonen van leden, vriendjes, neefjes, nichtjes, buurvriendjes en – vriendinnetjes.
Kom langs en doe mee – geef het door!
- Van 14:00-17:00 uur: Feestelijk 100 jaar receptie
Met bekende gezichten, verrassingen en een jubileumoptreden van de ZTC band!
- Vanaf 20:00 uur: Spetterende 100 jaar party
In thema bal masqué met een heus casino en uiteraard een vette DJ!
Je kunt gewoon langskomen.
Wil je een bijdrage leveren aan de feestelijke 100-jaar receptie in de middag? Laat het ons weten!

Deel jouw herinnering aan ZTC 💌
Foto’s, filmpjes of anekdotes van ons ZTC van vroeger of korter terug in de tijd – deel ze vooral met ons, we zijn er gek op! Op 5 juli passeren de inzendingen de revue en een collectie zal op onze website worden gepubliceerd op de historie-pagina.
👉 Mail jouw herinnering naar 100jaar@zuilensetennisclub.nl
Lukt het niet foto’s te mailen? Neem je fotoboek of herinnering mee op 5 juli. We maken dan ter plekke een goede reproductie en voegen de foto toe aan onze historie-pagina op de ZTC website.
Onze verjaardag krijgt het hele jaar door aandacht tijdens de verschillende evenementen en toernooien. Houd hierbij de volgende datum in ieder geval in de gaten:
Vr 11 en Za 12 juli Zuilen Dubbel Vakantietoernooi – speciale editie
Lees hier het verslag van dit bijzonder fijne toernooi.

